
UHF Portatile
| Type: | Amateur UHF transceiver |
| Frequency range: | 430-440 MHz |
| Mode: | FM |
| RF Power output: | Hi: Max 5 W Lo: ? W |
| Receiver system: | N/A |
| Sensitivity: | N/A |
| Selectivity: | N/A |
| Image rejection: | N/A |
| Voltage: | ? VDC |
| Current drain: | RX: ? mA TX Max ? A |
| Impedance: | 50 ohms, BNC |
| Dimensions (W*H*D): | ? mm |
| Weight: | ? Kg |
| Manufactured: | 1991-199x (Discontinued) |
| Other: | New price 1991 in Sweden: 3195:- SEK |
