
Antenna HF Multibanda a dipolo con trappole
| Model code | W-8010 |
| Frequency | 80m/ 40m/ 20m/ 15m/ 10m (3.5 / 7 /14 / 21 /28 MHz) |
| Impedance | 50 ohms |
| VSWR | Less than 1.5 : 1 |
| Max power rating | 1.2KW PEP |
| Length | 19.2 metres / 63 feet ( of low-stretch 3.5mm square insulated wire ) |
| Weight | 2.5 KGs / 5.5 lbs |
| Type | 5 band dipole |
| Connector (BU50 balun) | UHF Jack / SO239 socket |
